Jak vybrat studentský batoh

Čas prostě letí a váš roztomilý prvňáček už zase pěkně povyrostl. Je čas odhodit aktovku a kouknout se po novém studentském batohu. Je jasné, že chcete pro školáka nebo studenta batoh praktický, moderní, pohodlný, a navíc s nezbytnými bezpečnostními prvky. Souhlasíme s vámi, že se nový batoh musí hlavně líbit, ale jsou tu i další důležitá kritéria, která má ten opravdu kvalitní batoh do školy splňovat.

Důležité prvky pro výběr správného studentského batohu

Anatomická záda

Kvalitní školní batoh má mít pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké popruhy pro pohodlné nošení a správný vývoj páteře.

Hmotnost

Školní batoh má být co možná nejlehčí. Maximální hmotnost batohů, které jsou určeny pro školáky na druhém stupni (příp. studenty), by neměla přesáhnout 1 400 gramů. Studentské batohy značky Stil tyto podmínky splňují beze zbytku.

Bezpečnostní prvkyŠkolní batohy Stil

Školní batoh, ale i aktovka do školy mají mít výrazné bezpečnostní prvky – reflexní elementy, barvy, odrazky… Naše batohy na bezpečnost samozřejmě myslí, takže v šeru a tmě bude vaše dítě vidět. O reflexních prvcích ze více dozvíte v článku: Škola základ života, batoh základ bezpečí

Vnitřní uspořádáníŠkolní batoh pro studenty

Přihrádky, kapsy, komory… Těmi má být v optimálním množství opatřen každý správný školní batoh. Zapomenout nesmíme ani na vyztužené dno. Když má batoh navíc kapsu na láhev s pitím a pevné široké držadlo, je to další velké plus při výběru.

Design školních batohů pro teenagery

Vedle všech technických, praktických a nezbytných hledisek je také velmi důležitý design školního batohu. Zkrátka a dobře to, jak vypadá. Pokud je to možné a batoh nemáte vysloveně jako tajný vánoční dárek, zapojte do výběru i svého školáka. (Studenti už si ho většinou zvládnou vybrat bez vaší účasti.) Díky našim zkušenostem vám vřele doporučujeme, abyste hned nepodléhali dětem, které zrovna podlehly některému aktuálnímu trendu, co brzo vyšumí.

Ideální je školní batoh pro středoškoláky, který má nadčasový, hezký, ale spíše univerzální vzhled.

Vybírejte z nové kolekce studentských batohů.

 

Doporučujeme další články:

Jak chránit záda svých dětí

 

S námi na nic nezapomenete