Jak vybrat aktovku pro prvňáčka?

Školní batohy Stil pro prvňáčkyVýběr školní aktovky pro svého prvňáčka určitě nepodceňujte. Nekupujte kdejakou aktovku jenom proto, že je na ní oblíbená postavička vašeho dítěte a těm jeho dětským očím a úpěnlivým prosbám se přece nedá odolat. Vaše nová školní aktovka si zaslouží mnohem větší pozornost. Abychom vám usnadnili rozhodování, máme pro vás důležité rady a tipy na co si dát při jejím výběru pozor. Tady totiž víc než kdy jindy platí: „dvakrát měř, jednou řež“.

Při výběru se zaměřte nejen na technické parametry, ale také na potřeby svého dítka. Když se mu bude aktovka líbit, bude ji s chutí nosit.

Základem je správná aktovka

 

Důležitá kritéria pro výběr správné aktovky:

Anatomická školní aktovka Stil pro prvňáčky

Dostatek prostoru

Vybírejte aktovky, které mají dostatečný prostor pro všechny školní potřeby, které bude Váš školáček potřebovat. Především jsou velmi praktické vnitřní komory, rozdělené látkovou přepážkou pro přehledné uspořádání boxů a knížek. V přední části komory je kapsička pro uložení drobností - peněženky, pravítka apod. Přední kapsa je pak určena pro svačinový box nebo penál

Anatomicky tvarovaná záda

Jedním opravdu důležitým kritériem je výběr aktovky s anatomickými zády. Naše školní aktovky mají anatomický zádový panel, který se skvěle přizpůsobí páteři dítěte. Systém Air Flow a prodyšné polstrování umožní cirkulaci vzduchu a příjemné nošení. Blíže se tomuto tématu věnujeme v článku: "Jak chránit záda svých dětí"

Anatomický školní batoh Stil pro prvňáčky

Hmotnost max. 1,2 kg

Nejdiskutovanějším tématem rodičů je hmotnost tašek, batohů i aktovek. A aby měl školáček co nejmenší zátěž, doporučujeme školní tašky do 1,2Kg.

Reflexní bezpečnostní prvky

Aktuálním tématem je rovněž bezpečnost dítěte a s tím spojené reflexní prvky na batozích. Na všech stranách aktovek by měli být umístěny reflexní pásky nebo drobné reflexní prvky, které zaručí lepší viditelnost a bezpečnost dítěte ve tmě. Podrobnosti najde v článku: "Reflexní prvky na batohu..."

 

Pevné dno

Aby vašemu školáčkovi aktovka co nejdéle vydržela, doporučujeme přihlédnout k vybavení aktovky - pevnému dnu.

 

Co nesmí v aktovce prvňáčka chybět se dočtete v dalším článku.

Doporučujeme další články:

Jak vybrat školní batoh

 

Letošní novinka FIDLOCK

 
Školní batohy Stil   Anatomické školní aktovky pro prvňáčky Stil